Piotr Nita

dyrektor Instytutu, członek Rady Programowej
Piotr Nita

Entuzjasta tutoringu. Od 2014 dyrektor Instytutu Tutoringu Szkolnego. Prowadzi szkolenia, treningi i superwizje dla tutorów pracujących w szkołach oraz organizuje pracę innych edukatorów pracujących w tym obszarze. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w oświacie jako pedagog szkolny i tutor - w Szkołach ALA w Częstochowie. Tutor II stopnia. Redaktorem Poradnika Tutora Szkolnego wydanego przez Wydawnictwo UJD: http://www.tutoringszkolny.pl/poradnik

Od 2018 wspiera w rozwoju dorosłych jako tutor Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów.

Jako coach (ACC) pomaga przedsiębiorcom i aktywistom. Absolwent m.in. programu CoachWise™ Equipped.

Od 2013 zaangażowany w Zarząd Towarzystwa Edukacji Otwartej z siedzibą we Wrocławiu (organu prowadzącego dla szkół ALA oraz Instytutu) - najpierw jako wiceprezes, aktualnie jako skarbnik.

W 2012 ukończył kurs trenerski na poziomie zaawansowanym (EQF 5 European Qualification Framework), by wzmocnić się jako szkoleniowiec.

Zdobywa granty na realizację projektów artystycznych, kulturalnych oraz edukacyjnych dla Instytutu, placówek Towarzystwa), ngo-sów oraz placówek samorządowych.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, a ponadto miłośnik spotkań z ciekawymi ludźmi. 
Tweetuje - https://twitter.com/NitaPiotr