Piotr Nita

dyrektor Instytutu, członek Rady Programowej
Piotr Nita

Jestem entuzjastą tutoringu. Od 2014 pracuję jako dyrektor Instytutu Tutoringu Szkolnego. Szkolę i superwizję tutorów pracujących w szkołach oraz organizuję pracę innych edukatorów pracujących w tym obszarze. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w oświacie jako pedagog i tutor - w Szkołach ALA w Częstochowie. Jestem tutorem II stopnia.

W 2018 zostałem zakwalifikowany jako tutor do Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów. Aktualnie (2019) pracuję jako tutor w tym programie.

Od 2018 jestem członkiem ICF (International Coach Federation). Jako coach wspieram w rozwoju przedsiębiorców. Na potrzeby mojego rozwoju ukończyłem m.in. program CoachWise™ Equipped.

Od 2013 jestem wiceprezesem w Zarządzie Towarzystwa Edukacji Otwartej z siedzibą we Wrocławiu (organu prowadzącego dla szkół ALA oraz Instytutu). Aktywnie wspieram rozwój tego stowarzyszenia oraz zdobywam dla niego dotacje.

W 2012 ukończyłem kurs trenerski na poziomie zaawansowanym (EQF 5 European Qualification Framework), by wzmocnić się jako szkoleniowiec.

Zdobywam granty na realizację projektów artystycznych, kulturalnych oraz edukacyjnych dla Instytutu, ngo-sów oraz placówek samorządowych.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, a ponadto miłośnikiem poezji, teatrów alternatywnych i spotkań z ciekawymi ludźmi.