Sukcesem zakończyła się konferencja pt. „Tutoring szkolny, a zadania z obszaru zdrowia publicznego”.

Dnia 27 kwietnia 2023 w godzinach od 12.00 – 14.00 w trybie zdalnym spotkali się w jej ramach reprezentanci i reprezentantki 24 szkół różnego poziomu, 6 Starostw Powiatowych, 10 Urzędów Gmin, 16 Urzędów Miast. Ponad 600 osób oglądało transmisję konferencji dzięki transmisji na facebook. Dostępna jest do dziś. Polecamy poświęcić jej uwagę:
https://fb.watch/kMeWK2z5gB/

W konferencji w charakterze prelegentów udział wzięli:

  • prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski
  • Bartosz Kehl – Kierownik Działu Profilaktyki i Edukacji Publicznej Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
  • Jacek Ruszczewski – Pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień
  • Mariusz Budzyński – założyciel Autorskich Liceów Artystycznych i Akademickich we Wrocławiu i Częstochowie

Genialną graficzną notatkę z wydarzenia stworzyła Agnieszka Jachymek (edunotatki.pl). Spotkanie moderowała Beata Pawłowicz – edukatorka z Instytutu Tutoringu Szkolnego, a na pytania uczestników odpowiadał Piotr Nita – dyrektor Instytutu Tutoringu Szkolnego.

Osiągnięto cel główny konferencji, czyli:

– zwiększenie wiedzy z zakresu tutoringu szkolnego – programu profilaktyki uniwersalnej, zarówno wśród obecnych podczas konferencji jej aktywnych uczestników, jak również wśród osób oglądających wydarzenia dzięki transmisji na Facebook oraz Youtube.
Obserwujemy zwiększenie udziału tutoringu szkolnego w podejmowanych działaniach w obszarze zdrowia publicznego i oświaty przede wszystkich w politykach regionalnych – przejawem tego jest zwiększona ilość rozmów i konsultacji z Instytutem ze strony jednostek samorządu terytorialnego o uwzględnieniu tutoringu szkolnego w dalszych działaniach samorządu.

Serdecznie zapraszamy kolejne jednostki samorządu terytorialnego do spotkań i wspólnego zastanowienia się jak tutoring szkolny może wesprzeć dzieci i młodzież z terenu Państwa działania. ( https://instytuttutoringuszkolnego.pl/kontakt/)

 

Wdzięczni jesteśmy, że patronatami konferencję objęli:

  • Minister Zdrowia
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
  • Marszałek Sejmu RP

 

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział i wsparcie.