Debiut na VII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Obywatelskich

Debiut na VII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Obywatelskich

Za nami nasz debiut na Pikniku zorganizowanym w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Obywatelskich. Z pewnością dla ITS-u było to bardzo duże i niezwykle ważne wydarzenie. Bycie wybranym do grona 30 organizacji spoza Warszawy, które mogły zaprezentować się na Krakowskim Przedmieściu, postawiło nas w gotowości. Kluczem do organizacji naszego stoiska, ale także myślą przewodnią rozmów, które miały toczyć się z osobami odwiedzającymi Piknik, okazał się pomidor. Nasze hasło: „Tutti Frutti, czyli porozmawiaj z tutorem lub rzuć w tutora pomidorem” z pewnością wzbudziło zainteresowanie. Pomidor bowiem stał się dla nas symbolem dezaprobaty, buntu, braku zgody, ale również znakiem gotowości do konfrontacji i do wyrażania własnego zdania.

Cieszymy się z nowego doświadczenia, pięknej pogody, okazji do doskonalenia się w sztuce argumentacji, nowych materiałów reklamowych, które zostały przygotowane na ten szczególny moment, ale pewnie posłużą jeszcze nie raz. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym, ale także nauczycielom-tutorom z 17 Liceum Ogólnokształcącego Społecznego z Warszawy, którzy towarzyszyli nam w tym wyjątkowym dniu, o którego wyjątkowości niech zaświadczą zdjęcia zamieszczone w galerii.

Warto zaznaczyć, iż Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Obywatelskich, to przedsięwzięcie podejmowane już od 1996 roku. Co trzy lata daje ono przestrzeń do zaprezentowania się przedstawicielom sektora pozarządowego, jak również samorządu, administracji czy biznesu. Odbywający się przy tej okazji piknik, pozwala na bezpośredni kontakt z warszawiakami, a także osobami spoza Warszawy szeregu organizacjom tj.: Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Amnesty International, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie MONAR, Związek Harcerstwa Polskiego ZHP.