Konferencja na Mokotowie

Konferencja na Mokotowie

Instytut Tutoringu Szkolnego miał okazję objąć opieką merytoryczną bardzo udaną konferencję przeznaczoną dla nauczycieli zainteresowanych wdrażaniem i efektami wdrażania tutoringu do szkół. Konferencja pt. „Być uczniem i przetrwać w wielkim mieście. W poszukiwaniu ideałów pedagogicznych XXI w.” odbyła się 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.

Konferencja w sposób unikatowy dała szansę na wgląd nie tylko w opinie ekspertów i promotorów tej metody, ale przede wszystkim praktyków. Ci w sposób wysoce merytoryczny mieli możliwość wypowiedzieć się podczas panelu dyskusyjnego. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizatora – Szkoły Podstawowej nr 70, jak również tutorzy z Gimnazjum nr 7, 14 Społecznej Szkoły Podstawowej, 4 Społecznego Gimnazjum STO, Liceum Ogólnokształcącego Społecznego nr 17 oraz Zespołu Szkół Publicznych z Zalesia Górnego. Panel dodatkowo ubogaciła swoją obecnością mama jednego z uczniów ze SP nr 70, który jest objęty metodą tutoringu. Obok panelistów swoje opinie mieli okazję wygłosić: Cezary Kocon – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Mokotów (który przez cały czas trwania konferencji z uwagą wsłuchiwał się w prezentowane treści), Mariusz Budzyński – dyrektor merytoryczny ITS, Zofia Dzik z Fundacji „Humanites”, prof. Małgorzata Żytko z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, dr Adrianna Sarnat-Ciastko z Wydziału Pedagogicznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie oraz Justyna Józefowicz reprezentująca Stowarzyszenie Rodzice w edukacji, prezes Fundacji STYKI (www.styki.org.pl).

Spotkanie odbyło się pod patronatem Bogdana Olesińskiego Burmistrza Dzielnicy Mokotów miasta stołecznego Warszawy. Warto dodać, że konferencja wpisała się w obchody 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy.

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi za wspaniałą gościnę i organizację.