Konferencja we współpracy z Kuratorium Oświaty

Konferencja we współpracy z Kuratorium Oświaty

W dniu 20 marca 2019 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach miała miejsce, pierwsza z dwóch zaplanowanych, adresowanych do dyrektorów dolnośląskich szkół, konferencja pn. "Tutoring szkolny – wychować człowieka mądrego".

Jej organizatorami byli Instytut Tutoringu Szkolnego oraz Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Rolę gospodarza pełnił Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.
Kilkudziesięciu uczestników miało niepowtarzalną okazję, aby przekonać się jak ogromna moc sprawcza tkwi w tutoringu, w kontekście pozytywnych zmian wielu obszarów funkcjonowania szkoły, jeśli jest on autentycznie i sukcesywnie, wedle przyjętych założeń, wdrażany. To właśnie ów autentyzm, który cechował wystąpienia dyrektora szkoły, nauczycieli-tutorów, rodziców oraz samych uczniów, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Nie było w nich bowiem żadnej przesady, żadnej fałszywie brzmiącej frazy. Można wręcz było chwilami odnieść wrażenie, że zabierający głos sami są zaskoczeni skalą tych wszystkich pozytywnych zmian, które przyniósł w ich szkole tutoring w tak krótkim czasie. Co tylko jeszcze bardziej potwierdzało prawdziwość ich słów.

Wyjeżdżaliśmy z Mysłakowic przepełnieni radością z tego, co było nam dane zobaczyć i usłyszeć w tej szkole oraz z poczuciem satysfakcji z realizacji projektu Wychować Człowieka Mądrego w latach 2016 – 2018.

Towarzyszyło nam pytanie o to, ile jest szkół, które mają podobne do Mysłakowic doświadczenia? Czekamy na sygnały w tym względzie od Beneficjentów naszego projektu. Chętnie podejmiemy się organizacji podobnych konferencji w innych miejscach w Polsce.
Zachęcamy do współpracy.